تبلیغات
آموزش کامپیوتر - آموزش کامپیوتر قسمت 3

امروز:

نكته : در صورت برعكس زدن كابل دیتا ، بعد از روشن كردن سیستم ، چراغ فلاپی درایو ، بطور دائم روشن می ماند.

مرحله بعدی نیز اتصال كابل دیتای به مادربرد است بر روی مادربرد نیز مطابق شكل سوكتی وجود دارد كه در كنار آن نام Floppy مشخص است. قسمت انتهای كابل را نیز همانند كابل هارد ، جا بزنید این كابل فقط از یك جهت نصب می‌شود. تا این قسمت بیشترین مرحله مونتاژ كامپیوتر به پایان رسیده است . حال نوبت به نصب سیم كلید ها و چراغ های جلوی كیس می رسد.

18.jpg

شكل 18

 

نصب كلیدها و چراغ‌های جلوی كیس
به شكل 19 توجه كنید.در تمام مادربردها کانکتورهایی وجود دارد که عباراتی مانند HDD LED ، Power LED، Reset ، Power SWو Speaker کنار آنها نوشته شده است. توجه داشته باشید كه كیس نیز دارای رشته سیم‌هایی با همین نام‌ها می باشد. با رعایت كردن جهت نصب ( مثبت و منفی ) ، این سیم‌ها را مطابق شكل 19 ، بر روی مادربرد وصل كنید. برای اطمینان بیشتر می‌توانید به دفترچه راهنمای مادربرد رجوع كنید.همانطور كه در جدول 1 مشاهده می‌شود هر كدام از این سیم‌‌ها وظایف مشخصی دارند .

19.jpg

شكل 19

 

20.jpg

جدول

 

اكنون با كمی سلیقه می‌توانید كابل های داخل دستگاه خود را با بست های مخصوص مرتب کنید به شكل توجه کنید اكنون دستگاه به صورت كامل مونتاژ گردیده است.

نكاتی قبل از روشن كردن سیستم
قبل از روشن كردن دستگاه و اتصال آن به برق مجدداً و فقط برای کسب اطمینان از انجام صحیح مراحل فوق برای آخرین بار به نکات زیر دقت نمایید:

مطمئن شوید پیچ یا وسیله فلزی دیگری داخل کیس باقی نمانده باشد.
با دست زدن به CPU Fan از جا خوردن و ثابت ماندن آن اطمینان حاصل کنید.
دقت نمایید کارت‌های موجود مانند گرافیک ، مودم و… به درستی در اسلات نصب شده و انتهای کارت‌ها از اسلات بیرون نزده باشد.
اتصالات مربوط به کابل برق و کابل دیتای فلاپی ، هارد و CD را چک کنید.

بعد از کسب اطمینان از موارد فوق و متصل کردن كابل های ماوس ، كیبورد ، مانیتور و برق دستگاه می‌توانید كلید پاور را فشار دهید تا دستگاه روشن شود. اكنون زمان نصب ویندوز و برنامه های مورد نیازتان است امیدوارم توانسته باشید قطعات خود را به كامپیوتر دلخواهتان تبدیل كنید.در صورت بروز هر گونه اشكال می‌توانید با بخش تحقیق و بررسی رایانه خبر ارتباط برقرار نمائید.