تبلیغات
آموزش کامپیوتر - در مورد شبکه های wireless و ADSL بیشتر بدانید.

امروز:

در مورد شبکه های wireless و ADSL بیشتر بدانید.

» نوع مطلب : اینترنت ،

تكنولوژی Wireless به كاربر امكان استفاده از دستگاه های متفاوت ، بدون نیاز به سیم یا كابل ، در حال حركت را می دهد. Wirelessبه تكنولوژی ارتباطی اطلاق می شود كه در آن از امواج رادیویی، مادون قرمز و مایكروویو ، به جای سیم و كابل ، برای انتقال سیگنال بین دو دستگاه استفاده می شود. از میان این

اطلاعات کامل در مورد شبکه های Wireless و ADSL

دستگاه ها می توان پیغام گیرها، تلفن های همراه، كامپیوتر های قابل حمل، شبكه های كامپیوتری، دستگاه های مكان یاب، سیستم های ماهواره ای و PDA ها را نام برد. تكنولوژی Wireless به سرعت در حال پیشرفت است و نقش كلیدی را در زندگی ما در سرتاسر دنیا ایفا می كند.


● فواید تكنولوژی Wireless

تكنولوژی Wireless به كاربر امكان استفاده از دستگاه های متفاوت ، بدون نیاز به سیم یا كابل ، در حال حركت را می دهد. شما می توانید صندوق پست الكترونیكی خود را بررسی كنید، بازار بورس را زیر نظر بگیرید، اجناس مورد نیاز را خریداری كنید و یا حتی برنامه تلویزیون مورد علاقه خود را تماشا كنید. بسیاری از زمینه های كاری از جمله مراقبت های پزشكی، اجرای قوانین و سرویس های خدماتی احتیاج به تجهیزات Wireless دارند.
تجهیزات Wireless به شما كمك می كند تا تمام اطلاعات را به راحتی برای مشتری خود به نمایش در بیاورید. از طرفی می توانید تمامی كارهای خود را در حال حركت به سادگی به روز رسانی كنید و آن را به اطلاع همكاران خود برسانید.
تكنولوژی Wireless در حال گسترش است تا بتواند ضمن كاهش هزینه ها، به شما امكان كار در هنگام حركت را نیز بدهد. در مقایسه با شبكه های سیمی ، هزینه نگهداری شبكه های Wireless كمتر می باشد. شما می توانید از شبكه های Wireless برای انتقال اطلاعات از روی دریاها، كوهها و استفاده كنید و این در حالی است كه برای انجام كار مشابه توسط شبكه های سیمی، كاری مشكل در پیش خواهید داشت. سیستم های Wireless می توانند به سه دسته اصلی تقسیم شوند.

▪ سیستم Wireless ثابت:

از امواج رادیویی استفاده می كند و خط دید مستقیم برای برقراری ارتباط لازم دارد. بر خلاف تلفن های همراه و یا دیگر دستگاههای Wireless، این سیستم ها از آنتن های ثابت استفاده می كنند و به طور كلی می توانند جانشین مناسبی برای شبكه های كابلی باشند و می توانند برای ارتباطات پرسرعت اینترنت و یا تلویزیون مورد استفاده قرار گیرند. امواج رادیویی وجود دارند كه می توانند اطلاعات بیشتری را انتقال دهند و در نتیجه از هزینه ها می كاهند.

▪ سیستم Wireless قابل حمل:

دستگاهی است كه معمولا خارج از خانه، دفتر كار و یا در وسایل نقلیه مورد استفاده قرار می گیرند. نمونه های این سیستم عبارتند از : تلفن های همراه، نوت بوكها، دستگاه های پیغام گیر و PDA ها. این سیستم از مایكروویو و امواج رادیویی جهت انتقال اطلاعات استفاده می كند.

▪ سیستم Wireless مادون قرمز:

این سیستم از امواج مادون قرمز جهت انتقال سیگنالهایی محدود بهره می برد. این سیستم معمولا در دستگاه های كنترل از راه دور، تشخیص دهنده های حركت، و دستگاه های بی سیم كامپیوترهای شخصی استفاده می شود. با پیشرفت حاصل در سالهای اخیر، این سیستم ها امكان اتصال كامپیوتر های نوت بوك و كامپیوتر های معمول به هم را نیز می دهند و شما به راحتی می توانید توسط این نوع از سیستم های Wireless ، شبكه های داخلی راه اندازی كنید.


● آینده Wireless

نسل سوم شبكه ها ۳،G، نسل آینده شبكه های Wireless نامگذاری شده است. سیستم های ۳G كمك می كنند تا صدا و تصویر و داده را با كیفیت مناسب و به سرعت انتقال دهیم. پیش بینی IDC برای كاربردی شدن ۳G سال ۲۰۰۴ بود و پیش بینی می كرد تا آن موقع در حدود ۲۹ میلیون كاربر m-commerce) mobile commerce) در آمریكا وجود خواهند داشت. از طرفی IBM معتقد بود كه بازار كلی تجهیزات Wireless در سال ۲۰۰۳ به رقمی بالغ بر ۸۳ بیلیون دلار خواهد رسید.فناوری ADSL چیست ؟

ADSL کابل تلفن موجود را برای دستگاه های تلفن استاندارد ( مانند تلفن یا فاکس ) ، قابل استفاده می کند . مانند یک اتصال پرسرعت داده به ISP عمل می نماید .
این کار با تبدیل داده از کامپیوتر کاربر و یا شبکه محلی LAN به سیگنال های صوتی با فرکانس بالا انجام می گردد ، که این سیگنال های با فرکانس بالا می توانند در طول کابل تلفن کاربر ، در همان بازه زمانی که سیگنال ها از تلفن یا فاکس عبور می کند ، منتقل شوند .
فیلتر، از پارازیت حاصل از فرکانس بالا که از انتقال بوسیله تلفن یا فاکس ایجاد می شود جلوگیری کرده و سیگنال دیجیتال با فرکانس بالا بوسیله دستگاه کشف می شود را متوقف می کند .
ADSL مخفف Asymmetric Digital Subscriber Line ( خطوط مشترک دیجیتالی نا متقارن ) می باشد . ADSL دومین تکنولوژی بزرگ در ارتباطات با پهنای باند بالا خواهد شد . ADSL توانایی عبور حداکثر 7 مگابایت داده را از میان سیمهای تلفن مسی ، که در حال حاضر در اکثر منازل نصب شده است و در دسترس می باشد را دارا می باشد.
به طور کلی ، ADSLتکنولوژی انتقال با سرعت بالا است . ADSL در واقع نوعی از DSL ها می باشد که ارتباط آن نامتقارن می باشد ، یعنی سرعت ارسال داده در ثانیه کمتر از دریافت آن است . به هر حال ف خروجی ( مسیر کند تر ) ، هنوز به طور قابل توجهی سریع تر از اتصال با مودم آنالوگ عمل می کند . ADSL پهنای باند خطوط مسی را به کانال هایی تقسیم می کند و آخرین کانال را جهت ارسال صدا و فاکس معمولی اختصاص می دهد و بقیه را برای انتقال دو طرفه اطلاعات استفاده می کند.
در این روش ، ADSL می تواند انتقال داده ، تصویر و فاکس را با سرعت بالا هم زمان فراهم کند ، که تمام اینها بدون قطع اتصال سرویس تلفن همیشگی (عادی ) روی همان خط انجام می شود . یک محدوده فرکانس اختصاص داده شده برای POST ) سرویس مخابراتی معمولی ( وجود دارد ، بنابر این همچنان می توانید تماس تلفنی خود را در خلال انتقال داده با سرعت بالا داشته باشید .

مزایا
مزایای بسیاری در استفاده ADSL است ، ADSL سرعت انتقال داده جاری را بالا می برد . در حال حاضر ، ADSL به تحویل با سرعت دانلود تا حد 2 مگابایت و سرعت آپلود تا حد 256 کیلوبایت است . البته توانایی افزایش این سرعت ها نیز وجود دارد . در آینده می توان سرعت دانلود را تا حد 32 مگابایت و سرعت آپلود را تا حد 2 مگابایت افزایش دهند .
بدون نیاز به برقراری ارتباط Dial Up ، ADSL پهنای باند زیادی برای خط تلفن موجو درست می کند و با نصب مودم ADSL ارتباط همیشه برقرار است که این امر به شماره گیری برای بر قراری ارتباط به اینترنت یا شبکه محلی ( LAN ) را رفع می کند .
حداکثر استفاده از منابع عادی سرویس های تلفن در حدود 1 درصد ظرفیت واقعی خطوط تلفن می باشد . ADSL ، نود و نه درصد قسمت هدررفته را برای انتقال داده با سرعت بالا مورد استفاده قرار می دهد .
این کار مستقر کردن کانال های فرکانس متقاوت برای کاربرد های مختلف به انجام می رسد ف بنابر این هنگامیکه بقیه سیم برای انتقال اطلاعات با فرکانس بالا استفاده می شود هنوز ارتباط صدا با آخرین حد طیف فرکانسی بر قرار است .
قابلیت چند وظیفگی هم در آن به این دلیل که کانال های فرکانسی مختلفی روی یک سیم استفاده می شود ، باعث شده که ADSL قادر به استفاده هم زمان از صدا و داده باشد . بطوریکه میتوان از تلفن و فاکس استفاده کرد و هم زمان به شبکه NET و یا شبکه محلی LAN دسترسی داست و تمام اینها روی همان خط تلفن است .

ADSL چیست؟

ADSL مخفف كلمات Asymmetric Digital Subscriber Line به معنای خط اشتراك دیجیتال نامتقارن است. این تكنولوژی نسبتاً جدید است كه خطوط تلفن فعلی را به راهی برای دستیابی به صوت و تصویر و تبادل اطلاعات با سرعت نسبتاً بالا تبدیل می كند. ADSL می تواند بیش از 6Mb در ثانیه به مشترك تحویل دهد این بدان معناست كه بدون سرمایه گذاری زیاد و با كابل های موجود می توان ظرفیت را تا 50 برابر افزایش داد. با این تكنولوژی حتی می توان محتوای فعلی موجود در اینترنت را از متن به صوت تبدیل كرد و دیگر احتیاجی به كوچك كردن حجم تصاویر گرافیكی و در نتیجه كاهش كیفیت آنها نخواهد بود. می توان به راحتی ویدیو كنفرانس بین دانشگاهها و مراكز صنعتی برگزار كرد.
ADSL می تواند به راحتی تا 10 سال دیگر حلال مشكلات سرعت اینترنت باشد تا سیستم خطوط تلفن بتوانند خطوط با ظرفیت جدید یا حتی سیستم های پیشرفته تر كه احتیاج به كابل نداشته باشند راه اندازی شود.
ADSL وابسته به پردازش سیگنالهای دیجیتال و یك الگوریتم خلاق برای فشرده كردن حجم بالای اطلاعات برای یك جفت خط معمولی تلفن است. به علاوه ایجاد تغییراتی در ترانس ها فیلترهای آنالوگ و مبدلهای آنالوگ/دیجیتال لازم است.
مشكل دیگر این تكنولوژی طول خط تلفن است. چون خطوط تلفن بلند ممكن است سیگنال را ضعیف كنند. اگر از بیرون به ADSL نگاه كنیم به نظر ساده می آید. در لوله های نامرئی اطلاعات با سرعتهای مختلف درون خطوط تلفن در حال حركت هستند. اما در درون این تكنولوژی جائیكه همه ترانزیستورها كار می كنند یك معجزه از تكنولوژی مدرن در حال انجام است.
مودمهای ADSL برای خلق كردن كانالهای چندتایی، پهنای باند موجود را با توجه به فركانس تقسیم می كنند كه آنها هم به كانالهای سرعت پایین یا سرعت بالا تقسیم می شوند این تكنولوژی در مودمهای V.34 و V.32 وجود دارد.


نوشته شده در : جمعه 16 مرداد 1388  توسط : علیرضا رجبی.    نظرات() .

What is distraction osteogenesis?
یکشنبه 15 مرداد 1396 02:30 ب.ظ
WOW just what I was looking for. Came here by searching for What do you do when your Achilles tendon hurts?
BHW
پنجشنبه 31 فروردین 1396 08:20 ب.ظ
I have been exploring for a little for any high quality articles or blog posts on this kind of area .

Exploring in Yahoo I at last stumbled upon this web site. Studying this information So i am happy to convey that I've a very excellent uncanny feeling I came upon exactly what I needed.
I most definitely will make certain to do not put out of your mind this site and give it a glance regularly.
BHW
پنجشنبه 24 فروردین 1396 10:53 ب.ظ
Hello there, I found your blog by the use of Google even as
searching for a similar subject, your website came up, it looks good.
I've bookmarked it in my google bookmarks.
Hi there, just become alert to your weblog through Google,
and located that it is really informative. I'm going to be careful for brussels.

I'll appreciate in case you continue this in future.
Lots of folks shall be benefited out of your writing. Cheers!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر