تبلیغات
آموزش کامپیوتر - انواع چاپگر ها

امروز:

انواع چاپگر ها

چاپگرها و پارامترهای مهم در خرید یك چاپگر


چاپگر از متداولترین دستگاههای خروجی در کامپیوتر است که از آن  بمنظور چاپ  اطلاعات  استفاده می شود . کاربران کامپیوتر صرفنظر از نوع استفاده ، ممکن است در مقاطع زمانی خاصی نیازمند استفاده از چاپگر باشند. چاپگرها دارای انواع متفاوتی می باشند. چاپگرهای جوهر افشان،لیزری تک رنگ و لیزری رنگی ، سه گروه عمده از چاپگرهای موجود می باشند. هر یک از چاپگرها ( از چاپگرهای جوهر افشان تا چاپگرهای لیزری ) دارای طراحی منحصربفرد خود بوده و بمنظور اهداف و کاربردهای خاصی ، طراحی شده اند .

جایگاه چاپگر
در زمان انتخاب یک چاپگر ، اکثر متقاضیان علاوه بر در نظر گرفتن قیمت ، به پارامترهای دیگری نظیر سرعت و کیفیت  نیز دقت داشته و تصمیم آنان برخاسته از توازن بین پارامترهای فوق ، می باشد . تولید کنندگان با ارائه چاپگرهای پیشرفته و تغییر در مدل های قبلی خود ، سعی در جلب رضایت مشتریان می نمایند .چاپگرهای جوهر افشان با امکان اتصال به دوربین های دیجتال ، تحولی بزرگ را در زمینه چاپ تصاویر ایجاد نموده اند. در مواردیکه از جوهر و کاغذ مخصوص چاپ تصاویر در چاپگرهای جوهر افشان استفاده گردد ، تصاویر چاپ شده دارای کیفیت بسیار بالائی خواهند بود.کیفیت چاپ در چاپگرهای لیزری تک رنگ ، یکی از نکات مهم و برجسته این نوع از چاپگرها  محسوب می گردد. با توجه به امکانات ارائه شده توسط این نوع از چاپگرها نظیر حافظه  وسینی محل استقرار کاغذ ، می توان از آنان در مواردیکه حجم عملیات چاپ بالا باشد،استفاده نمود. از چاپگرهای لیزری رنگی می توان بمنظور چاپ متن و تصاویر با کیفیت و سرعت مناسب ، استفاده نمود. بموازات کاهش قیمت چاپگرهای لیزری رنگی ، تعداد بیشتری از کاربران تمایل به استفاده و بکارگیری این نوع چاپگرها را پیدا نموده اند .

ویژگی ها ی مهم  
از مهمترین ویژگی های مرتبط با چاپگر ، می توان به موارد زیر اشاره نمود :

 • سرعت : افزایش سرعت چاپگرها یکی از مهمترین عوامل حضور موفقیت آمیز در صحنه رقابت تجاری بین تولید کنندگان است . تعداد صفحاتی را که یک چاپگر می تواند در واحد زمان( دقیقه ) چاپ نماید ، همواره مورد نظر تولید کنندگان بمنظور افزایش توان رقابتی محصولات تولیدی خود و پاسخگوئی به نیاز متقاضیان می باشد. سرعتی كه تولیدكنندگان بر روی آن متمركز و آن را بعنوان یکی از شاخص های چاپگرهای تولیدی خود عنوان می نمایند ، صرفا" به چاپ اسناد متنی ساده و یا سرعت چاپ در حالت پیش نویس ، مربوط می گردد( مدت زمان ارسال اطلاعات از کامپیوتر برای چاپگر در محاسبات اعلام شده ، لحاظ نمی گردد ) . سرعت اعلام شده توسط تولید كنندگان با آن چیزی که در عمل محقق می گردد ، در برخی حالات دو و  یا سه مرتبه (در بعضی موارد بیش از دو و یا سه مرتبه ) بیشتر بوده و عملا" در زمان چاپ به محدوده و میزان اعلام شده نمی رسد.مثلا" در بررسی انجام شده بر روی تعدادی از چاپگرهای جوهر افشان که تولید کنندگان سرعت آنان را در حالت چاپ متن ،  بین 2 / 5 تا 21 صفحه در دقیقه(ppm )  اعلام کرده بودند ، در عمل سرعت  بین 9 / 1 تا 2 / 7 صفحه در دقیقه  ، محقق شده است . در وضعیتی مشابه در مواردیکه تولید کنندگان سرعت چاپ تصاویر را بین 2 / 2 تا 15 صفحه در دقیقه عنوان نموده بودند درعمل وبا توجه به تست های انجام شده،محدوده فوق به   5 / 0  تا 5 /1 تنزل پیدا کرده بود. وضعیت فوق مختص چاپگرهای جوهر افشان نبوده و در رابطه با چاپگرهای لیزری تک رنگ و رنگی نیز صدق می کند.در بررسی انجام شده بر روی تعدادی از چاپگرهای لیزری تک رنگ ، سرعت بین 10 تا 18 صفحه در دقیقه در عمل برای چاپ متن ، محقق شده است . سرعت فوق ، بین یک تا سه مرتبه کمتر از تعداد صفحاتی است که توسط تولید کنندگان اعلام می شود وضعیت فوق در چاپگرهای لیزر رنگی و در هنگام چاپ تصاویر بدتر نیز می شود . مثلا" در چاپگرهای لیزری رنگی سرعت چاپ تصاویر بین 1 تا 3 صفحه در دقیقه بوده و این میزان 8 مرتبه  كمتر از آن چیزی است  كه تولید كنندگان در آگهی های تبلیغاتی خود اعلام می نمایند .

 • كیفیت چاپ : تقریبا" تمامی چاپگرهای لیزری رنگی و تك رنگ، متن را با بالاترین كیفیت و سرعت چاپ می نمایند. چاپگرهای  لیزرزی رنگی ، نمودارهای رنگی و تصاویر گرافیكی دو بعدی را بخوبی چاپ می نمایند،ولی کیفیت عكس های چاپ شده توسط آنان ، قابل قیاس با چاپگرهای جوهر افشان نمی باشد.(در صورت استفاده از کاغذهای مخصوص گلاسه بهمراه چاپگرهای جوهر افشان ، کیفیت چاپ تصاویر  وضعیت بمراتب مطلوبتری را پیدا خواهد کرد ) . کیفیت چاپ متن در اكثر چاپگرهای جوهر افشان مشابه چاپگرهای لیزری  نبوده و در برخی موارد  تشخیص یك متن با جزئیات واضح بر روی تصاویر ، مشکل می باشد.

 • دقت چاپ : چاپگرهای جوهر افشان معمولا"  دارای حداكثر دقت 2400 در 1200 نقطه در اینچ (dpi) می باشند. دقت چاپ در چاپگرهای جدید جوهر افشان به مرز 4800 در 1200 نقطه در اینچ رسیده است.  .بهترین روش بمنظور بررسی کیفیت چاپ یک چاپگر ، مشاهده نمونه خروجی تولیده شده توسط آن است . چاپگرهای لیزر تک رنگ ، معمولا" دارای دقتی بین 600 در 600 یا 1200 در 1200 نقطه در اینچ می باشند . وضعیت فوق در چاپگرهای لیزر رنگی به 1200 در 1200 و یا  2400 ر 2400نقطه در اینچ ، می رسد . دقت فوق ، برای چاپ متون و تصاویر گرافیکی ساده بسیار مناسب می باشد .

 • قیمت چاپ هر صفحه : قیمت کارتریج در چاپگرهای جوهر افشان بالا می باشد. قیمت تولید كنندگان برای کارتریج های  سه رنگ ،  بین 21 تا 38 دلار و برای جوهرهای مشكی تك رنگ 12 تا 34 دلار می باشد. معمولا" کارتریج هائی که دارای قیمت مناسبتری می باشند از جوهر کمتر استفاده می نمایند. هر كارتریج قادر به چاپ 300 تا 800 صفحه می باشد . لازم است در زمان انتخاب چاپگرهای جوهر افشان، قیمت تمام شده هر صفحه تک رنگ و رنگی را محاسبه کرده و از آن بعنوان یک پارامتر در تصمیم گیری استفاده گردد .بیشتر تولید كنندگان استفاده از كارتریج های با كیفیت بالا را توصیه می نمایند.قیمت كارتریج های فوق  از كارتریج های معمولی كمی گرانتر بوده ولی  حجم جوهر استفاده شده در آنان دوبرابر است . بدیهی است در چنین مواردی قیمت تمام شده چاپ یک صفحه کاهش پیدا خواهد کرد . تولید كنندگانی مانند Canon،‌Epson و HP كارتریج هایی را وارد بازار كرده اند كه هر رنگ دارای کارتریج اختصاصی خود می باشد ( در مقابل استفاده از یک کارتریج برای تمامی رنگ ها ) . قیمت كارتریج ها ی فوق نسبت به كارتریج های معمولی اندکی بیشتر است .چاپگرهای لیزر رنگی از یک تونر کارتریج جداگانه برای هر رنگ استفاده می نمایند. در بررسی اولیه بنظر می آید با توجه به قیمت بالای كارتریج این نوع چاپگرها ، قیمت تمام شده چاپ هر صفحه بیشتر از چاپگرهای جوهر افشان باشد، ولی چون هر کارتریج در این نوع از چاپگرها قادر به چاپ 6000 تا 12000 صفحه می باشد ، قیمت تمام شده چاپ یک صفحه در آنان  پایین تر از چاپگرهای جوهر افشان خواهد بود.

 • امكانات : تقریبا" تمامی چاپگرهای جوهر افشان، امکانات یکسانی را ارائه و دارای حداقل حافظه ( بافر) می باشند . چاپگرهای فوق دارای امکانات لازم بمنظور اتصال به شبکه نمی باشند. تعدادی اندک از تولید کنندگان ، اقدام به ارائه  چاپگرهای جوهر افشان با کاربرد تجاری نموده که دارای  امکانات بیشتر نظیر :حافظه بیشتر ، امکان اتصال به شبکه و سینی اختیاری محل قرار دادن کاغذ می باشند . چاپگرهای لیزری معمولا" دارای امكانات بیشتری نسبت به چاپگرهای جوهر افشان می باشند. چاپگرهای لیزری تك رنگ ، قادر به نگهداری 150 تا 700 برگ می باشند ( مقدار فوق در چاپگرهای لیزر تک رنگ حرفه ای ،  600 برگ است) . چاپگرهای لیزری رنگی، قادر به نگهداری 200 تا 1200 برگ را دارا می باشند. بر روی این چاپگرها امكان نصب سینی كاغذ بمنظور افزایش تعداد كاغذها تا 5000 برگ نیز وجود دارد. اكثر چاپگرهای لیزری ،دارای حداقل  8MB حافظه( بافر) می باشند.افزایش میزان حافظه چاپگر،امکان چاپ همزمان تعداد صفحات بیشتری را در اختیار کاربران قرار می دهد . میزان حافظه چاپگر برای کاربرانی که حجم عملیات چاپ آنان بالا می باشد ، 32 مگابایت پیشنهاد می گردد .

 • چاپ عكس : برخی  از چاپگرهای جوهر افشانی كه قابلیت چاپ عكس را دارا می باشند از یک پورت اختصاصی  USB ، بمنظور اتصال مستقیم چاپگر به دوربین دیجیتالی استفاده می نمایند. با استفاده ازپورت فوق ،  دوربین دیجیتال به چاپگر متصل و امکان ارسال تصاویر انتخابی برای چاپگر فراهم می گردد( ضرورتی به استفاده از کامپیوتر وجود ندارد ) . با استفاده از چاپگرهای جوهر افشان و بکارگیری مناسب کاعذهای مخصوص چاپ عکس ، می توان کیفیت چاپ تصاویر را در مقیاس بالائی افزایش داد .

تشریح مشخصات

 • چاپگرهای جوهر افشان
  این نوع از چاپگرها دارای سرعت چاپ پائین بوده ولی قیمت آنها نسبت به سایر چاپگرها  مناسب می باشد .چاپگرهای فوق ،  نقاط كوچك رنگی را بر روی کاغذ افشانده و  سپس در صورت نیاز رنگ های دیگر نیز روی این نقاط پاشیده شده تا رنگ مورد نظر بدست آید. حداكثر دقت چاپ در این نوع چاپگرها  4800 در 1200 نقطه در اینچ بوده که برای چاپ تصاویر با کیفیت مطلوب ، مناسب می باشد. سرعت چاپ این نوع چاپگرها نسبت به چاپگرهای لیزری رنگی و تك رنگ کمتر می باشد .چاپگرهای جوهر افشان ، بمنظور استفاده  كاربران خانگی، دانش آموزان و افرادیکه  انتظار بسیار بالائی در ارتباط با  كیفیت و سرعت چاپ را ندارند، طراحی شده اند. همواره قیمت بالای یک  چاپگر، نشاندهنده كیفیت بالای چاپ تصاویر نمی باشد . ممکن است برخی از چاپگرها دارای قیمت بالائی باشند ولی کیفیت چاپ تصاویر توسط آنان مناسب نباشد و یا ممکن است برخی چاپگرهای ارزان قیمت دارای کیفیتی مطلوب بمنظور چاپ تصاویر باشند . قیمت اصلی یك چاپگرجوهر افشان صرفا" محدود به قطعات استفاده شده در تولید چاپگر نبوده و هزینه کارتریج های مصرفی آن نیز می بایست مورد توجه قرار گیرد. تولید كنندگان به منظور موفقیت در بازاریابی ، اقدام به طراحی و عرضه چاپگرهای جوهر افشانی نموده اند که می توان آنان را با قیمت بسیار مناسب تهیه نمود . در زمان انتخاب این نوع از چاپگرها، می بایست بررسی لازم در خصوص هزینه کارتریج های مصرفی آنان انجام شود( دربرخی موارد قیمت کارتریج مصرفی از قیمت چاپگر بیشتر می باشد ).
  پارامترهای زیر را می توان در زمان انتخاب یک چاپگر جوهر افشان  در نظر گرفت :
  کیفیت چاپ : با اینکه قیمت در چاپگرهای جوهر افشان همواره نشاندهنده کیفیت چاپ نمی باشد ولی  در مواردی می تواند با آن نیز مرتبط گردد. پیشنهاد می گردد قبل از انتخاب چاپگر مورد نظر خود ، بررسی لازم در خصوص قیمت و کیفیت چاپ  صورت پذیرد .
  حداکثر دقت چاپ :( حداقل : از 1200 در 1200 تا  2400 در1200 نقطه در اینچ    حداکثر : از 2400 در 1200 تا 4800 در 1200 نقطه در اینچ ) . دقت چاپ هر چاپگر بر حسب نقطه در اینچ اندازه گیری می گردد. واحد فوق ، نشاندهنده تعداد نقاط چاپ شده  در یك اینچ مربع می باشد .بنابراین هر اندازه تعداد نقاط چاپ  شده در  یك اینچ مربع بیشتر باشد ، كیفیت چاپ نیز بالا می رود.
  سینی كاغذ و ظرفیت کارتریج :( حداقل : 50 تا 100 برگ  حداکثر:   100 تا 250 برگ ) .اكثر چاپگرهای طراحی شده برای مصارف خانگی، فاقد سینی كاغذ بوده  وكاربران ملزم به قرار دادن مكرر كاغذ درون چاپگر می باشند. در اكثر چاپگرهای ارزان قیمت به ازای چاپ هر 50 تا 100 صفحه ، می بایست کارتریج تعویض گردد. در صورتیکه از چاپگر بمنظور چاپ تصاویر تمام رنگی استفاده گردد ، تعداد صفحاتی را که می توان چاپ نمود از مقدار فوق نیز کمتر است ( تعویض زود هنگام كارتریج ) .
  بررسی هزینه تعویض کارتریج : در زمان انتخاب این نوع از چاپگرها، می بایست بررسی لازم در خصوص هزینه کارتریج های مصرفی و تعداد صفحاتی را که می توان با هر کارتریج چاپ نمود ،انجام شود( دربرخی موارد قیمت کارتریج مصرفی از قیمت چاپگر بیشتر می باشد ).
   

 • چاپگرهای لیزری  تك رنگ
  چاپگرهای لیزری تك رنگ دارای بهترین شرایط از نظر قیمت ، كیفیت چاپ و سرعت بوده و از آنان اغلب در منازل و ادارات استفاده می گردد.اكثر كاربرانی خانگی كه نیازمند سرعت مناسب بمنظور چاپ متون خود می باشند، چاپگرهای لیزری تك رنگ را به چاپگرهای جوهرافشان ترجیح می دهند. قیمت چاپگرهای لیزری تك رنگ نسبت به چاپگرهای جوهر افشان بیشتر است .متون چاپ شده توسط چاپگرهای لیزری تك رنگ دارای كیفیت بهتری بوده و قیمت تمام شده چاپ هر صفحه توسط این چاپگرها نیز  پایین تر از چاپگرهای جوهر افشان است.قیمت تونرچاپگرهای فوق ، نسبت به كارتریج چاپگرهای جوهر افشان دارای قیمت مناستری بوده و تعداد صفحات چاپ شده توسط این تونرها بیش از صفحات چاپ شده توسط كارتریج های چاپگرهای جوهر افشان است.در صورت ضرورت چاپ متون بصورت رنگی ، استفاده از چاپگرهای جوهر افشان پیشنهاد می گردد .  درصورتیکه بودجه لازم برای تهیه چاپگر وجود داشته باشد ، می توان هر  دونوع  چاپگر را تهیه نمود . در چنین مواردی می توان بمنظور چاپ متون از چاپگر لیزری استفاده و طول عمر كارتریج های چاپگر جوهر افشان  را افزایش داد.
  پارامترهای زیر را می توان در زمان انتخاب یک چاپگر لیزر تک رنگ در نظر گرفت :
  سرعت چاپ متن :( حداقل : 9تا 12 صفحه در دقیقه   حداکثر : 11 تا 18 صفحه در دقیقه ) .  سرعت های فوق ، نشاندهنده سرعت چاپ این نوع از چاپگرها در رابطه با صفحاتی است که صرفا" شامل متن می باشند( کاربرد اولیه چاپگرهای لیزری تک رنگ  بمنظور چاپ متن می باشد ) . چاپگرهای لیزری تجاری دارای توانی معادل دو برابر توان چاپگرهای كوچك و خانگی می باشند.
  حداکثر دقت چاپ :( حداقل : 600 در 600 تا 1200 در 1200  حداکثر:  1200 در 1200 ) .دقت چاپ هر چاپگر بر حسب نقطه در اینچ اندازه گیری می گردد. واحد فوق ، نشاندهنده تعداد نقاط چاپ شده  در یك اینچ مربع می باشد .بنابراین هر اندازه تعداد نقاط چاپ  شده در  یك اینچ مربع بیشتر باشد ، كیفیت چاپ نیز بالا می رود.
  حافظه :(حداقل : 2 تا 8 مگابایت  حداکثر:  16 تا 64 مگابایت) . چاپگرها ، فایل های ارسال شده برای چاپ را در حافظه خود ذخیره  (صف بندی ) و در ادامه  به ترتیب آنان را  چاپ می نمایند. هر اندازه میزان حافظه چاپگر بیشتر باشد سرعت چاپ افزایش می یابد .
  اینترفیس :( حداقل : Parallel, USB, Optional ethernet حداکثر :  Parallel, USB, ethernet, optional IrDA ) . اکثر کاربران از پورت های  USB و یا موازی بمنظور اتصال چاپگر به کامپیوتر استفاده می نمایند.  چاپگرهای حرفه ای که از آنان در ادارات و سازمان های بزرگ استفاده می گردد ، دارای یک پورت  ethernet بوده و امکان فعال نمودن آنان  در شبکه بصورت  یک گره مستقل فراهم می گردد. برخی چاپگرهای لیزری جدید ، دارای یک پورت IrDA بوده که  Notebook و یا PDA را قادر می سازد با استفاده از پورت های مادون قرمز ( Infrared )  با آنان  مرتبط و اقدام به چاپ فایل های مورد نظر خود نمایند .
  ظرفیت سینی كاغذ :( حداقل : 150 تا 350 برگ حداکثر :  350 تا 650 برگ ) . چاپگرهای حرفه ای  بمنظور استفاده در سازمان ها و ادرات بزرگ طراحی شده اند . در مراکز فوق ، کاربران متعددی  از چاپگر بصورت مشترک استفاده می نمایند . ظرفیت سینی كاغذ چاپگرهای حرفه ای ، دو تا  سه برابر چاپگرهای معمولی می باشد. 
   

 • چاپگرهای لیزر رنگی
  چاپگرهای لیزر رنگی برای اشخاص و سازمانهائی که نیازمند چاپ رنگی تصاویر و متون می باشند ، طراحی شده اند. چاپگرهای فوق ، از جمله ‌گرانترین چاپگرهای موجود بوده و کاربران خانگی بندرت به این نوع از  چاپگرها نیاز خواهند داشت.
  پارامترهای زیر را می توان در زمان انتخاب یک چاپگر لیزر رنگی  در نظر گرفت :
  سرعت چاپ رنگی (صفحات شامل تصاویر) :( حداقل : كمتر از 1 تا دو صفحه در دقیقه حداکثر :  5/1 تا 3 صفحه در دقیقه ) . سرعت چاپ این نوع از چاپگرها ، یكی از عوامل اساسی در انتخاب آنان محسوب می گردد. چاپگرهای فوق ، علاوه بر دارا بودن كیفیت مطلوب  دارای سرعت بالائی نیز می باشند. برخی از مدل های ارزان قیمت این نوع از چاپگرها دارای سرعت مناسب نبوده و لازم است در زمان انتخاب آنان به این نکته دقت گردد.
  كیفیت چاپ : کیفیت این نوع از چاپگرها در زمان  چاپ تصاویر گرافیكی بسیار مناسب بوده و همین امر یکی از دلایل اصلی انتخاب آنان بشمار می آید. چاپگرهای لیزر رنگی و چاپگرهای لیزر تك رنگ ، صفحات حاوی متن را با كیفیت بسیار مناسب و سرعت مطلوب چاپ می نمایند.
  حداكثر دقت چاپ :( حداقل : 1200 در 600 تا 2400 در 1200  حداکثر : 2400 در 1200 تا  2400 در 2400 ) دقت چاپ هر چاپگر بر حسب نقطه در اینچ اندازه گیری می گردد. واحد فوق ، نشاندهنده تعداد نقاط چاپ شده  در یك اینچ مربع می باشد .بنابراین هر اندازه تعداد نقاط چاپ  شده در  یك اینچ مربع بیشتر باشد ، كیفیت چاپ نیز بالا می رود.
  سرعت چاپ تك رنگ (متن) :( حداقل : 5 تا 10 صفحه  حداکثر :  11 تا 15 صفحه ) .معمولا" سرعت چاپ چاپگرهای لیزر رنگی ، بیشتر از سرعت چاپ چاپگرهای لیزر تك رنگ است.

نکاتی دررابطه با تهیه چاپگر

 • چاپگرهای جوهر افشان :
  علیرغم قیمت مناسب چاپگرهای جوهرافشان، قیمت کارتریج مصرفی آنان در برخی موارد از قیمت چاپگر بیشتر می باشد . قبل از انتخاب این نوع از چاپگرها لازم است بررسی لازم در خصوص قیمت كارتریج های مصرفی،انجام و مشخص گردد که هر كارتریج جوابگوی چاپ چند صفحه می باشد. پس از مشخص شدن پارامتر فوق ، می توان هزینه مصرف کارتریج در طی یک سال را مشخص نمود.در صورتیکه   امکان پیش بینی و حدس  رنگ مصرفی وجود داشته باشد ، پیشنهاد می گردد رنگ مذكور بصورت جداگانه تهیه گردد (صرفه جوئی در هزینه تهیه كارتریج ) . مثلا" در صورتیکه می بایست بر روی تمامی صفحات آرمی به رنگ قرمز چاپ گردد، می توان بهمراه چاپگر دو كارتریج اضافی به رنگ قرمز نیز تهیه نمود.
   تمامی تولید كنندگان همواره بمنظور جذب خریداران بیشتر، حداكثر سرعت چاپگر را بعنوان یک برگ برنده تبلیغاتی مطرح می نمایند . در آزمایشات متعدد انجام شده بر روی تعداد زیادی چاپگر مشخص شده است که  سرعت های ذكر شده همواره  بیش از سرعت واقعی چاپگر می باشد. موتور چاپ چاپگرهای جوهر افشان به طور معمول قادر به چاپ دو تا چهار صفحه در دقیقه به صورت متن تمام صفحه و یا 5/8 تا 11 اینچ تصاویر گرافیكی در طی دو تا  سه دقیقه می باشند.
  برخی از چاپگرهای جوهر افشان قادر به چاپ عكس  با كیفیت بسیار مناسب می باشند. اگر قصد استفاده از چاپگر جوهر افشان بمنظور چاپ عكس وجود دارد، پیشنهاد می گردد از چاپگرهای مختص این کار استفاده گردد. به این نوع چاپگرها  Photo Printer گفته  شده و دارای یک پانل LCD و  پورت USB  بمنظور اتصال مستقیم یک دوربین دیجیتال به کامپیوتر می باشند( عدم نیاز به کامپیوتر) .
  قیمت یک چاپگر نشاندهنده کیفیت و سرعت چاپگر نمی باشد. مثلا" ممكن است بابت یك چاپگر جوهر افشان هزینه زیادی پرداخت گردد ولی  كیفیت آن ، پاسخگوی خواسته های موجود نباشد ، در حالیکه ممکن است یک چاپگر با قیمت کمتر دارای کیفیت مطلوبتری باشد .

 • چاپگرهای لیزر تک رنگ
    در صورت استفاده از چاپگر برای چاپ متن ، چاپگرهای لیزری تک رنگ، پیشنهاد می گردند . چاپگرهای فوق در مقایسه با چاپگرهای حرفه ای جوهر افشان،  دارای كیفیت بهتری بمنظورچاپ متن می باشند.
  با توجه به قیمت مناسب برخی از چاپگرهای لیزری تك رنگ، استفاده از آنان برای مصارف خانگی مناسب می باشد .
  در صورت نیاز به چاپ تصاویر با كیفیت مناسب،استفاده از چاپگرهای جوهر افشان حرفه ای توصیه می گردد.
  اكثر چاپگرهای لیزری تك رنگ  جدید ، دارای قابلیت اتصال به شبکه از طریق پورت های ( اترنت ) مربوطه می باشند. در صورتیکه قصد استفاده از چاپگر بهمراه یک کامپیوتر وجود داشته باشد، پیشنهاد می گردد که هزینه ای اضافه  در ارتباط با پورت های شبکه پرداخت نگردد . 

 • چاپگرهای لیزر رنگی
  بر اساس آزمایشات متعدد انجام شده بر روی چاپگرهای لیزری رنگی،  مشخص شده است که سرعت چاپ آنان بمراتب پائین تر از سرعتی است كه تولیدكنندگان به آن اشاره می نمایند . بنابراین در صورتیکه سرعت چاپ یكی از معیارهای مهم در انتخاب چاپگر مورد نظر می باشد ، پیشنهاد می گردد  قبل از تهیه چاپگر مورد نظر ، سرعت چاپ آن بررسی گردد.
  قیمت کارتریج های رنگی چاپگرهای لیزری رنگی یكی از گرانترین مواد مصرفی موجود است. بازده  و کارآئی کارتریج های مربوط به چاپگرهای لیزر رنگی بمراتب بیشتر از  كارتریج های چاپگرهای جوهر افشان بوده و در صورت محاسبه صحیح ، قیمت تمام شده چاپ هر صفحه توسط چاپگرهای لیزر رنگی ، ارزانتر از چاپگرهای جوهر افشان خواهد بود.
   تونر چاپگرهای لیزری رنگی برای محیط زیست خطرناك می باشند. بنابراین لازم است تهمیدات زیست محیطی لازم درخصوص آنان پس از مصرف اتخاذ گردد.
   در صورت اصرار و تمایل به چاپ تصاویر بصورت رنگی علیرغم وجود ضرورت های لازم در محیط کار ، می توان از چاپگرهای جوهر افشان در مقابل چاپگرهای لیزری رنگی گران قیمت، استفاده نمود.

منبع : Srco.ir


نوشته شده در : شنبه 24 مرداد 1388  توسط : علیرضا رجبی.    نظرات() .

buy cialis without a doctor's prescription
جمعه 16 آذر 1397 12:22 ق.ظ

Appreciate it! Lots of stuff.

cialis coupon cialis 5 mg para diabeticos cialis australian price cialis 20 mg cost price cialis per pill cialis generique 5 mg cialis tablets cialis prices in england venta de cialis canada cialis generico in farmacia
Buy cialis
پنجشنبه 15 آذر 1397 04:53 ق.ظ

Very good material. Cheers.
cialis coupons printable online prescriptions cialis cialis en 24 hora cialis 50 mg soft tab cialis super kamagra only now cialis 20 mg cialis therapie we choice free trial of cialis cialis soft tabs for sale cialis lilly tadalafi
buy cialis pills online
چهارشنبه 14 آذر 1397 11:04 ق.ظ

Thanks, An abundance of knowledge!

cialis canada cost of cialis cvs cialis 100mg suppliers 5 mg cialis coupon printable weblink price cialis opinioni cialis generico brand cialis generic cialis daily cuanto cuesta cialis yaho cialis kaufen wo
buy cialis online best price
سه شنبه 13 آذر 1397 11:40 ب.ظ

Seriously many of terrific material!
we recommend cialis info generico cialis mexico cialis price thailand generic cialis tadalafil click now cialis from canada cialis prices cost of cialis per pill overnight cialis tadalafil generico cialis mexico cialis online napol
Cialis generic
سه شنبه 13 آذر 1397 12:39 ب.ظ

You have made your position pretty nicely.!
order cialis from india cialis uk miglior cialis generico cialis para que sirve cialis ahumada cialis italia gratis cialis canada on line cialis prezzo in linea basso comprar cialis 10 espa241a i recommend cialis generico
Cialis generic
سه شنبه 13 آذر 1397 01:09 ق.ظ

Regards, Terrific stuff.
online cialis generic cialis tadalafil buy online cialis 5mg cialis side effects dangers non 5 mg cialis generici cialis reviews rezeptfrei cialis apotheke viagra vs cialis vs levitra cipla cialis online miglior cialis generico
Cialis canada
دوشنبه 12 آذر 1397 12:08 ب.ظ

Nicely put. Thank you!
cialis ahumada cialis official site cialis generika in deutschland kaufen cialis 5 mg buy cialis daily reviews best generic drugs cialis cialis generico lilly we recommend cheapest cialis safe dosage for cialis cialis italia gratis
Cialis generic
دوشنبه 12 آذر 1397 12:49 ق.ظ

Tips clearly utilized..
if a woman takes a mans cialis safe site to buy cialis online warnings for cialis only best offers 100mg cialis buying cialis overnight cialis dose 30mg tadalafil cialis 20 mg cut in half generico cialis mexico cost of cialis cvs
Cialis generic
یکشنبه 11 آذر 1397 11:40 ق.ظ

Appreciate it! Quite a lot of facts!

cialis 20mg preis cf acheter cialis meilleur pri cialis 5 mg para diabeticos cialis generico milano cialis qualitat cialis purchasing cialis free trial cialis prices dose size of cialis click here to buy cialis
Buy generic cialis
یکشنبه 11 آذر 1397 12:43 ق.ظ

Kudos! I value it.
cialis tadalafil online cialis uk next day generic for cialis tesco price cialis achat cialis en itali prescription doctor cialis cialis alternative cialis qualitat cialis generico online cialis reviews
buy generic cialis
شنبه 10 آذر 1397 11:30 ق.ظ

Many thanks! An abundance of posts!

prices for cialis 50mg cialis dosage amounts viagra cialis levitra cialis billig look here cialis cheap canada cialis reviews online cialis rx cialis para comprar cheap cialis cialis generico
buy cialis online safely
شنبه 10 آذر 1397 12:14 ق.ظ

Whoa many of excellent info!
achat cialis en europe cialis para que sirve only here cialis pills does cialis cause gout cialis official site cialis pills price each wow look it cialis mexico estudios de cialis genricos cialis 5mg only now cialis 20 mg
buy cialis delhi
جمعه 9 آذر 1397 12:42 ب.ظ

Thanks a lot, I appreciate this.
look here cialis order on line india cialis 100mg cost cialis canada on line cialis 5 mg venta cialis en espaa i recommend cialis generico wow look it cialis mexico prezzo di cialis in bulgaria buy cialis online free generic cialis
Buy cialis
جمعه 9 آذر 1397 01:08 ق.ظ

Regards! I enjoy this!
canadian cialis tesco price cialis cialis daily cialis 10mg prix pharmaci enter site 20 mg cialis cost achat cialis en suisse comprar cialis navarr cialis coupons printable buying cialis overnight cialis en 24 hora
buy cialis online
پنجشنبه 8 آذر 1397 01:47 ب.ظ

Amazing lots of valuable facts!
generic low dose cialis cuanto cuesta cialis yaho cialis efficacit cialis prezzo di mercato generic for cialis import cialis cialis for sale in europa cialis dosage cialis coupons printable cialis online
buy cialis online no prescription
پنجشنبه 8 آذر 1397 01:27 ق.ظ

You actually expressed that exceptionally well!
fast cialis online cialis for sale south africa cialis reviews cialis savings card buy original cialis cialis kamagra levitra order a sample of cialis cialis generique estudios de cialis genricos generic cialis levitra
Online cialis
چهارشنبه 7 آذر 1397 01:02 ب.ظ

Good content. Appreciate it!
cialis 20 mg cut in half buy cialis online cheapest cialis sicuro in linea trusted tabled cialis softabs how much does a cialis cost cost of cialis cvs cialis arginine interactio rezeptfrei cialis apotheke cialis name brand cheap viagra or cialis
Cialis pills
چهارشنبه 7 آذر 1397 01:03 ق.ظ

Whoa plenty of very good facts.
cialis daily new zealand buy cialis online legal cialis 50 mg soft tab compare prices cialis uk cialis official site cialis 5 mg scheda tecnica tadalafil 5mg tadalafil 20mg can i take cialis and ecstasy ou trouver cialis sur le net
buy generic levitra
پنجشنبه 19 مهر 1397 03:27 ق.ظ

Many thanks, I value it!
vardenafil vardenafil levitra prices levitra 20 mg bayer prezzo levitra without a doctor prescription buy levitra 10mg buy levitra online vardenafil 20mg buy levitra generic levitra 20mg
buy cialis online us pharmacy
سه شنبه 10 مهر 1397 02:40 ق.ظ

Many thanks! Plenty of facts.

cialis generico en mexico buying cialis on internet buy cialis online nz buying cialis on internet we like it cialis price cialis cuantos mg hay order cialis from india tadalafil 5mg cialis prezzo di mercato how to purchase cialis on line
cialis
یکشنبه 8 مهر 1397 12:23 ق.ظ

Incredible quite a lot of fantastic material!
cialis taglich cialis cuantos mg hay cialis 10mg prix pharmaci cipla cialis online cialis generic only now cialis 20 mg cialis 20mg 5 mg cialis coupon printable india cialis 100mg cost cialis rckenschmerzen
http://cialissi.com/
شنبه 7 مهر 1397 09:02 ب.ظ

Superb forum posts, Kudos.
prices for cialis 50mg only here cialis pills india cialis 100mg cost wow cialis 20 buy cialis online legal calis cialis kamagra levitra we recommend cialis best buy cialis dosage recommendations purchasing cialis on the internet
canadian pharmacys
شنبه 31 شهریور 1397 03:35 ب.ظ

You actually reported it well.
no 1 canadian pharcharmy online canadian pharcharmy online canadian prescriptions online serc 24 mg canadian medications online pharmacy canada 24 canada online pharmacy canadian mail order pharmacies pharmacy times northwest pharmacies mail order online pharmacies mexico
eddrugsgeneric.com
سه شنبه 27 شهریور 1397 02:10 ب.ظ

Seriously tons of fantastic advice.
generico cialis mexico preis cialis 20mg schweiz cialis daily cialis 10mg prix pharmaci dosagem ideal cialis achat cialis en europe cialis 20 mg cut in half cialis prezzo in linea basso rx cialis para comprar cialis generico in farmacia
http://canadianpharmacyies.com/
سه شنبه 13 شهریور 1397 06:11 ب.ظ

You suggested that exceptionally well.
canadian pharmacies stendra trust pharmacy canada canada vagra northwest pharmacies in canada canadian prescriptions online serc 24 mg online canadian pharmacies canadian pharmacycanadian pharmacy canadian medications, liraglutide northwest pharmacies online canadian pharmacy cialis
http://cialissi.com/
دوشنبه 12 شهریور 1397 01:00 ق.ظ

Wow all kinds of great facts.
5 mg cialis coupon printable cialis 20 mg cost the best site cialis tablets dosagem ideal cialis india cialis 100mg cost cialis uk next day dose size of cialis cialis efficacit price cialis wal mart pharmacy cialis taglich
buy viagra online using paypal
سه شنبه 23 مرداد 1397 02:54 ق.ظ

Kudos, An abundance of data.

get prescription for viagra pharmacy viagra prices cheap viagra uk buy viagra pfizer buy viagra generic safe buy viagra online low price viagra pills sildenafil uk buy buy sildenafil tablets online were to buy viagra
Cialis 20 mg
یکشنبه 21 مرداد 1397 10:06 ب.ظ

Thanks a lot. An abundance of info!

cialis daily cialis canadian drugs we like it cialis soft gel cialis 100mg suppliers cialis generika in deutschland kaufen cialis australia org purchase once a day cialis cialis cuantos mg hay purchasing cialis on the internet cialis cuantos mg hay
Cialis canada
دوشنبه 7 خرداد 1397 02:02 ق.ظ

Really many of good advice.
cialis billig cialis cipla best buy cheap cialis we like it cialis price cheap cialis tadalafil 20 mg we recommend cialis info cialis official site comprar cialis navarr cialis without a doctor's prescription
Cialis canada
جمعه 7 اردیبهشت 1397 06:39 ب.ظ

You actually explained it perfectly.
cialis online napol buy generic cialis cialis patentablauf in deutschland cialis et insomni look here cialis order on line deutschland cialis online cialis kaufen bankberweisung price cialis per pill cialis generico lilly enter site natural cialis
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30